شبکه خبری تدبیر و امید

آلودگی نفتی سرخون وارد خاک و منابع آبی شد

شنبه 29 آذر
مواد نفتی با اولین بارش وارد منابع سطحی و زیرزمینی در منطقه سرخون شهرستان اردل می‌شود اما آلودگی هوای ناشی از حریق در منطقه میانکوه پس از بارش تا حد زیادی رفع شد.

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، شهرام احمدی با اشاره به حادثه شکستگی لوله نفت انتقال نفت مارون در منطقه میانکوه شهرستان اردل اظهار کرد: تلاش‌های بسیاری برای جلوگیری از ورود نفت به منابع آب سطحی، زیرزمینی و خاک انجام اما بخشی از این آلودگی وارد منابع آبی و خاک در منطقه شد.

مدیر کل محیط ‌زیست چهارمحال و بختیاری گفت: از ساعات اولیه نفت جاری‌شده با مکنده‌ها جمع‌آوری و به تلمبه‌خانه منتقل و مسیر رودخانه فصلی گندمکار هم تا حدودی لایروبی شد اما مواد نفتی با اولین بارش وارد منابع سطحی و زیرزمینی می‌شود.

وی با بیان اینکه جابجایی خاک آلوده به نفت در این منطقه در حال انجام است، عنوان کرد: تا قبل از آغاز بارندگی دو روز گذشته حجمی از خاک آلوده از منطقه جابجا شد، اما نفت به لایه‌های زیرین نفوذ کرده و امکان جابه‌جایی تمام خاک‌های آلوده وجود ندارد.

احمدی تاکید کرد: تیم‌های کارشناسی محیط‌زیست از ساعات اولیه در منطقه میانکوه برای برآورد میزان خسارت وارده به محیط‌زیست حضور دارند، شرکت خطوط لوله نفت نیز باید از لحاظ علمی بررسی کند کند که نشت نفت تا چه شعاعی منطقه را آلوده کرده است.

نشریات روز

پربیننده ترین اخبار

وضعیت آب و هوا