شبکه خبری تدبیر و امید

جزئیات تازه از پرونده پولشویی گلستان

دوشنبه 17 آذر
رئیس کل دادگستری گلستان از کشف مقادیری شمش طلا و مبلغ ۳۹ هزار میلیارد ریال اموال در رابطه با پرونده پولشویی استان خبرداد.
به گزارش مشرق، هادی هاشمیان اظهارکرد: پرونده پولشویی گلستان ۹ متهم اصلی داشته و تعدادی افراد دیگر احضار و از آن ها درباره املاک، مستغلات، حساب‌های بانکی، کدهای بورسی و شرکت‌های تحت مدیریت متهمان ردیف اول و دوم تحقیق شد.

وی افزود: تاکنون از متهمان این پرونده، املاک و مستغلات، خودروهای سنگین، کدهای بورسی و شرکت کارگزاری، حساب‌های بانکی و دو کارخانه در مجموع به ارزش تقریبی بیش از ۳۹ هزار میلیارد ریال، شناسایی و توقیف شده است.

رییس کل دادگستری گلستان ادامه داد: با اقدامات به موقع دستگاه قضایی استان گلستان از خروج حدود دو هزار میلیارد تومان پول و ۳۰ کیلوگرم شمش طلا از استان گلستان و کشور جلوگیری و خطر زمین خوردن یکی از موسسه‌های مالی بزرگ کشور رفع شد.

هاشمیان افزود: همچنین در این مدت سهام و دارایی‌های یک شرکت تولیدی توقیف شده از متهمان این پرونده در استان گلستان هم که بررسی‌ها نشان داد متعلق به یکی از موسسه‌های مالی است، با رعایت موازین قانونی به این موسسه بازگردانده شد.

وی ادامه داد: آذر ماه سال گذشته بود که با کمک سربازان گمنام امام زمان (عج)، یک شبکه پولشویی در چند استان کشور در گلستان شناسایی و اعضای آن دستگیر شدند.

هاشمیان افزود: این افراد با تشکیل پرونده‌های صوری در شبکه بانکی، برای سپرده گذاری‌های صوری سودهای کلان بانکی می‌گرفتند.

وی ادامه داد: یکی دیگر از شگردهای پولشویی این افراد، ارزش‌گذاری غیرواقعی واحدهای تولیدی و فروش آن به موسسات مالی بود که از این راه  هم میلیاردها تومان به جیب می زدند.

نشریات روز

پربیننده ترین اخبار

وضعیت آب و هوا