شبکه خبری تدبیر و امید

۵۰ درصد کارمندان تهران از ۱۵ آذرماه دورکاری می‌کنند

جمعه 14 آذر
معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران گفت: در چنین شرایطی دورکاری کارمندان دستگاه‌های اجرایی در مناطق نارنجی به ۵۰ درصد می‌رسد و این بخشنامه از شنبه، به مرحله اجرا گذاشته می‌شود.

«غلامرضا عباس‌پاشا» روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: طی دو هفته اخیر در مناطقی که به لحاظ شیوع کرونا در وضعیت قرمز قرار داشت، دستگاه‌های دولتی با یک‌سوم ظرفیت نیروی انسانی فعالیت کرد و حدود دوسوم در دورکاری بودند. 

وی اضافه کرد: در این مدت با توجه به همکاری مطلوب مردم و اقدامات انجام شده، اکثر نقاط استان تهران به تدریج در وضعیت نارنجی قرار گرفت و اکنون فقط پیشوا در وضعیت قرمز قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه بخشنامه سازمان امور اداری و استخدامی مربوط به وضعیت نارنجی از فردا، شنبه به مدت یک هفته یعنی تا ۲۱ آذرماه در بیشتر شهرستان‌های استان تهران اجرا می‌شود، بیان کرد: همچنین ادارات عرضه‌کننده خدمات ضروری و دستگاه‌های مرتبط با ماموریت‌های اساسی و مدیریت شهری می‌توانند با تشخیص بالاترین مقام مسئول در سطح ملی یا استانی نسبت به کاهش حضور تا یک سوم کارکنان خود اقدام کنند و در سایر ادارات ارائه خدمات با حضور ۵۰ درصدی کارکنان انجام می‌شود.

«عباس پاشا» اظهار داشت: در مورد شهرهای قرمز نیز ادارات ارائه‌دهنده خدمات ضروری و دستگاه‌های مرتبط با ماموریت‌های اساسی و مدیریت شهری می‌توانند با تشخیص بالاترین مقام مسئول در سطح ملی یا استانی نسبت به کاهش حضور تا ۵۰ درصد کارکنان خود اقدام کنند، مشروط بر آنکه خللی در ارائه خدمات ضروری به وجود نیاید و در سایر ادارات ارائه خدمات با حضور حداکثر یک سوم کارکنان انجام خواهد شد.

به گزارش ایرنا با تصمیم ستاد ملی کرونا در جلسه روز شنبه، ۲۴ آبانماه، پروتکل‌های جدی‌تری جهت اجرا به مدت ۲ هفته از ابتدای آذرماه تصویب شد که هدف اصلی آن به حداقل رساندن «تجمع‌ها» و «ترددها» بود و بر اساس آن سطوح هشدار در سه مرحله نارنجی، زرد و قرمز تقسیم‌بندی شد.

همچنین مقرر شد که اگر سطح هشدار در تهران یا شهرستان‌های دیگر بحرانی گزارش شود، «لاک داون» یا «قرنطینه کامل» مطرح ‌شود اما در سایه مشارکت مردم، تهران پس از این دو هفته از وضعیت قرمز به سطح هشدار نارنجی رسید و از ۱۵ آذر تغییری در محدودیت‌های تجمع‌ها و ترددها اعمال می‌شود.

نشریات روز

پربیننده ترین اخبار

وضعیت آب و هوا