شبکه خبری تدبیر و امید

مديركل ورزش وجوانان سمنان: ورزش روستايي استان سمنان در دولت تدبير و اميد جان تازه گرفت

یکشنبه 18 آبان
مديركل ورزش و جوانان استان سمنان گفت : ورزش روستايي اين استان با ساخت سالن ها و خانه هاي ورزش در دولت تدبير و اميد جان تازه گرفته است.
فرزاد فتاحي روز دوشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود : توسعه ورزش همگاني در مناطق روستايي در افزايش پويايي، توسعه و كاهش مهاجرت به مناطق شهري بسيار تاثيرگذار است.
وي اظهار داشت : استعدادهاي درخشان ورزشي قابل توجهي در مناطق روستايي زندگي مي كنند كه مي توان با در اختيار قرار دادن امكانات ورزشي، گام مهم در قهرمان پروري در نقاط مختلف استان برداشت.
وي خاطرنشان كرد : با وجود كاهش اعتبارات ورزشي در حوزه توسعه ورزش هاي همگاني و روستايي، در دولت تدبير و اميد سالن ها و خانه هاي ورزشي زيادي در مناطق روستايي استان احداث شده است.
مديركل ورزش و جوانان استان سمنان با بيان اين كه ساخت ورزشگاه در روستاي نامنيك در بخش كالپوش شهرستان ميامي نمونه از اين اقدامات مهم در عرصه توجه به ورزش در روستاهاست ، گفت : براي اين طرح مهم ورزشي بيش از 6 ميليارد و 800 ميليون ريال هزينه شده است.
فتاحي اضافه كرد : تا پايان امسال 2 سالن ورزشي در روستاي ري آباد ميامي و منطقه ديباج شهرستان دامغان با حضور مسوولان استاني به بهره برداري مي رسد.
وي تصريح كرد : براساس تفاهم نامه بين اين اداره كل و دهياري ها و بخشداري هاي استان، اداره كل ورزش و جوانان آمادگي دارد با در اختيار قرار دادن مكاني از سوي دستگاه هاي اجرايي در مناطق روستايي، نسبت به تجهيز اين مكان ها به وسايل ورزشي اقدام كنند.
وي گفت : در سال جاري چهار خانه ورزش در شهرستان آرادان به بهره برداري رسيد كه اين امر نشان دهنده توجه بيش از پيش مسوولان دستگاه هاي اجرايي به امر ورزش در مناطق روستايي است.
فتاحي با بيان اين كه برگزاري بازي هاي بومي و محلي يكي ديگر از اقدامات موثر براي افزايش نشاط اجتماعي در روستاها است ، افزود: برگزاري جشنواره بازي هاي بومي محلي در شهرستان گرمسار در آذرماه سال جاري از مهم ترين برنامه هاي اين اداره كل به منظور ترويج آداب و رسوم روستايي در بين آحاد جامعه است.
مديركل ورزش و جوانان استان سمنان اضافه كرد : همچنين تا پايان سال جاري 2 جشنواره بازي هاي بومي و محلي در روستاي حسين آباد بخش كالپوش شهرستان ميامي و منطقه چشمه علي دامغان برگزار مي شود كه به يقين اين همايش ها در افزايش شادابي آحاد جامعه تاثير بسزايي خواهد داشت.
در استان سمنان 283 روستا وجود دارد.
سرانه فضاي ورزشي براي روستائيان استان 154 سانتي متر به ازاي يك نفر است.
در استان سمنان 32 هزار ورزشكار سازماندهي شده فعاليت دارد كه 400 نفر از آن ها داراي عنوان هاي قهرماني هستند.

نشریات روز

پربیننده ترین اخبار

وضعیت آب و هوا