شبکه خبری تدبیر و امید

باحضور وزیر راه وشهرسازی؛ عملیات اجرایی باند دوم جاده چابهار- کنارک آغاز شد

پنج شنبه 15 آبان
عملیات اجرایی باند دوم جاده ترانزیتی چابهار- کنارک از مبدا بندرشهید بهشتی و آماده‌سازی زیرساخت‌های پارک ۱۰۰ هکتاری بهاران درمنطقه آزادچابهار آغاز شد.

به گزارش ایرنا، وزیر راه وشهرسازی روز پنجشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی این پروژه مهم اظهار داشت: از اینکه طرح مهم احداث کریدور لجستیکی از درب بندر شهید بهشتی تا پلیس راه و سپس تا کنارک آغاز شده خیلی خوشحالیم و این امر سبب سهولت در تردد کامیونها و انتقال سریع کالاها بدون خطرات و تصادفات جاده ای می شود.

محمد اسلامی افزود: علاوه بر این پروژه از منطقه حاشیه نشینی نیز بازدید و بر تسریع ساماندهی این مناطق و ارائه امکانات اولیه تاکید شده و امیدواریم بزودی شاهد تحول و توسعه در بندرچابهار باشیم.

وی از سازمان بنادر ودریانوردی، منطقه آزادچابهار، شرکت زیرساخت و حمل و نقل کشور و شهرداری چابهار خواست هر چه سریعتر این پروژه را به سرانجام برسانند تا پایان این دولت شاهد افتتاح راه چابهار- کنارک باشیم.

وزیر راه وشهرسازی تصریح کرد: زیرساخت های حمل ونقل جاده ای، ریلی، هوایی و بندری در چابهار باید هرچه سریعتر آماده شود تا زمینه توسعه سواحل مکران تسریع شود.

اسلامی از تلاش های استاندار سیستان وبلوچستان برای کاهش مشکلات استان و توسعه آن قدردانی کرد و افزود: آغاز عملیات اجرایی پروژه ها نشان از اهمیت دادن دولت به منطقه سیستان وبلوچستان است.

وی تصریح کرد: سازمان بنادر ودریانوردی متعهد شده تا ورودی بندرشهیدبهشتی زیرساخت های پارک بهاران را آماده و کامل کند و نگهداری آن بر عهده شهرداری خواهد بود.

شهردار چابهار نیز اظهار داشت: پروژه ساخت باند دوم جاده چابهار به کنارک بیش از ۲ ونیم کیلومتر آن در محدوده شهر مشهور به کمربندی شهید بهشتی واقع شده که با عرض ۷۰ متر ساخته خواهد شد.

محمد یونس حقانی به مشخصات این پروژه اشاره کرد و افزود: حجم خاک برداری این پروژه ۱۵ هزار مترمکعب، خاکریزی ۴۰۰ هزار مترمکعب، زیرسازی ۲۱ هزار مترمکعب، آسفالت یک میلیون و ۲۵۰ هزار مترمکعب ، قیر پریمکت و تک کت ۲۱۸ تن، ۲ تقاطع غیر همسطح و چهار دستگاه آبرو انجام خواهد شد.

نشریات روز

پربیننده ترین اخبار

وضعیت آب و هوا