شبکه خبری تدبیر و امید

استقرار سامانه مراقبتی سندرمیک با هدف کنترل بیماری انفلوانزا/ بیماری آنفلوانزا اپیدمی نشده است

سه شنبه 09 مهر
رئیس اداره بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: سامانه مراقبتی سندرمیک با هدف کنترل بیماری انفلوانزا در کشور طراحی و مستقر شده است.

حسین عرفانی رئیس اداره بیماری های واگیر وزارت بهداشت  در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: یکی از مسائل مهم با آغاز فصل سرما، انجام اقدامات پیشگیرانه و رعایت مسائل بهداشتی است و افراد برای جلوگیری از بروز بیماری آنفولانزا باید دست‌های خود را به خوبی و با دقت با آب و صابون و در چندین نوبت در روز شست‌وشو کنند.

رئیس اداره بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ادامه داد: در حال حاضر بیش از ۹۸ درصد از انواع بیماری آنفولانزا با استراحت در منزل و مصرف مایعات گرم درمان می‌شود.

او ادامه داد: وزارت بهداشت سیستم سامانه مراقبتی سندرمیک را در کشور راه‌اندازی کرده است که بر اساس اطلاعات موجود در این سامانه، اگر علائم بیماری آنفولانزا در بیماران یا مراجعه‌کنندگان به مراکز خدمات جامع سلامت یا پایگاه‌های بهداشت دیده شود برای پیشگیری از ابتلای دیگران، دستورات بهداشتی به آن‌ها داده می‌شود.

بررسی دوره‌ای  وضعیت ویروس آنفلوانزا در کشور

عرفانی اضافه کرد: به صورت دوره‌ای اطلاعات سامانه مراقبتی سندرمیک بررسی و نتایج آن به سازمان‌های بین‌المللی و بهداشت جهانی ارسال می‌شود تا در صورت نیاز واکسن آنفلوانزا ساخته شود.

رئیس اداره بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه تا به این لحظه گزارشی مبنی بر اپیدمی بیماری آنفولانزا در کشور نشده است و تمهیدات لازم برای مقابله با بیماری‌های مختلف از جمله آنفولانزا با توجه به آغاز فصل سرما در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/

نشریات روز

پربیننده ترین اخبار

وضعیت آب و هوا