شبکه خبری تدبیر و امید

کلاهبردار ۵ میلیارد ریالی فضای مجازی دستگیر شد

پنج شنبه 21 شهریور
رئیس پلیس آگاهی استان بوشهر گفت: با شکایت تعدادی از شهروندان با موضوع کلاهبرداری در پایگاه‌های خرید و فروش اینترنتی، این موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، مهم‌ترین اخبار حوادث امروز (چهارشنبه بیستم شهریورسال ۹۸) را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

کلاهبردار ۵ میلیاردی در بوشهر دستگیر شد

رئیس پلیس آگاهی استان بوشهر گفت: با شکایت تعدادی از شهروندان با موضوع کلاهبرداری در پایگاه‌های خرید و فروش اینترنتی، این موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.

سرهنگ جوشن سهرابی افزود: ماموران و کارآگاهان پلیس با تحقیقات میدانی و استفاده از روش‌های نوین، شخصی را شناسایی کردند و تلاش برای دستگیری وی آغاز شد.

او بیان کرد: از آنجایی که متهم متواری بود و نشانی از وی در دست نبود با گسترش چتر اطلاعاتی، مخفیگاهش شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شد.

رئیس پلیس آگاهی استان بوشهر ادامه داد: متهم در بازجویی‌های اولیه به ۱۴ فقره کلاهبرداری با همکاری دوست خود اعتراف کرد و با اقدام به موقع و تلاش ماموران پلیس آگاهی همدست متهم نیز دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد.

سهرابی درباره فعالیت این متهم گفت: این فرد پس از حضور فروشنده و توافق، وی را به نشانی که از قبل برای فعل مجرمانه خود مهیا کرده بود، هدایت کرده و پس از دریافت کالا با پرداخت مبلغ اندکی وجه نقد به فروشنده، برای بقیه بدهی خود اقدام به صدور چک با عناوین جعلی می‌کرد.

او افزود: فروشنده‌های مال باخته هنگام وصول چک دریافتی متوجه می‌شوند، عناوین جعلی است و امکان وصول آن‌ها وجود ندارد.

رئیس پلیس آگاهی استان بوشهر گفت: این متهم با جعل و سندسازی، پنج میلیارد ریال از فروشندگان کالا‌های دست دوم کلاهبرداری کرده است. 

توقیف محموله قاچاق ۷ میلیاردی در دشتستان

سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان دشتستان از توقیف کامیون حامل ابزارآلات صنعتی و لوازم یدکی قاچاق به ارزش ۷ میلیارد ریال خبر داد.

سرهنگ فرامرز ملکوتی افزود: مأموران انتظامی ایستگاه بازرسی شهید صلاحی در محور خروجی شهرستان دشتستان هنگام کنترل وسایل نقلیه عبوری در محور‌های مواصلاتی یک دستگاه کامیون حامل ابزارآلات صنعتی و لوازم یدکی خودرو را توقیف کردند.

او عنوان کرد: این محموله به صورت غیرقانونی از یکی از شهرستان‌های استان بارگیری شده و در حال انتقال به دیگر نقاط کشور بود.

سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان دشتستان گفت: کارشناس مربوط ارزش محموله‌های کشف شده را هفت میلیارد ریال برآورد کرده است، و در این زمینه یک متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده تحویل مرجع قضائی شد.

نشریات روز

پربیننده ترین اخبار

وضعیت آب و هوا