شبکه خبری تدبیر و امید

یک مقام مسئول در وزارت علوم: دانشجویان در مناطق دور افتاده به اینترنت متصل می شوند

یکشنبه 16 شهریور
مدیرکل اداره کل تحول اداری و فناوری اطلاعات وزارت علوم گفت: مناطق دور افتاده که دانشجویان به اینترنت دسترسی ندارند در سال تحصیلی جدید در اولویت تامین اینترنت قرار می گیرد.

مقصود عباسپور در گفتگو با خبرنگار مهر درباره چگونگی تامین اینترنت دانشگاه‌ها برای آموزش‌های مجازی در سال تحصیلی جدید گفت: در این زمینه با وزارت ارتباطات رایزنی شده است. در مرحله اول مقرر شده این وزارتخانه اینترنت را در مناطق دور افتاده که دانشجویان به اینترنت دسترسی ندارند پوشش داده و در اولویت قرار دهد.

وی ادامه داد: همچنین مقرر شده است که هزینه اینترنت در ارتباط با ارائه روش آموزش الکترونیکی برای دانشجویان با نرخ ترجیحی محاسبه شود و دانشجویان با این نرخ به سایت‌های آموزش مجازی متصل شوند.

مدیرکل اداره کل تحول اداری و فناوری اطلاعات وزارت علوم درباره رایگان شدن اینترنت برای دانشگاهیان گفت: نرخی که ارائه شده است نرخ بالایی نبوده و برابر با نرخ سایت‌های داخلی محاسبه می‌شود از طرفی هم این موضوع دست اپراتورها است که چون خصوصی هستند شاید رایگان شدن اینترنت را قبول کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر دو موضوع پوشش اینترنت مناطق محرومی که دانشجویان حضور دارند و ارائه نرخ ترجیحی برای اتصال دانشجویان به سایت‌های آموزش مجازی با وزارت ارتباطات رایزنی شده است.


نشریات روز

پربیننده ترین اخبار

وضعیت آب و هوا